Все новости
Вчені вже довгий час припускають, що в міжзоряному просторі блукає безліч чорних дірок. Але жодній не вдавалося знайти. До сих пір. Міжнародна група дослідників заявила про перше достовірне виявлення в нашій галактиці Чумацький Шлях мандрівної чорної діри-одиначки зіркової маси. Вона знаходиться на відстані 5150 світлових років від Землі. Дослідження опубліковано на онлайн-сервері препринтів arXiv.
Її вдалося знайти завдяки події мікролінзування, коли світло зірки викривляється сильною гравітацією об'єкта, що знаходиться поряд. 2011 року вчені за допомогою телескопа «Хаббл» помітили, що одна зірка стала яскравішою без видимої причини. Подія отримала назву MOA-2011-BLG-191/OGLE-2011-BLG-0462. Протягом шести років вони спостерігали її зміну світла.
Вчені підтвердили, що збільшення яскравості було тривалим і об'єкт не випромінював власного світла. А значить, їм вдалося знайти досить переконливі докази спостереження чорної діри, що вільно рухається в міжзоряному просторі. Дослідники навіть встановили, що її маса дорівнює 7 сонячним (що надто багато для нейтронної зірки або білого карлика) та об'єкт рухається зі швидкістю приблизно 45 км/сек. Це може говорити про те, що чорну дірку «підштовхнула» наднова, що породила її, відправивши самотньо мандрувати галактикою.