Все новости

Спорткар Ілона Маска вишневого кольору продовжує свою подорож у космосі, обертаючись по орбіті навколо Сонця. Глава SpaceX не мав жодної наукової мети, коли відправляв свій Tesla Roadster до космосу. Йому потрібне було будь-яке корисне навантаження, яке виведе за межі Землі ракета Falcon Heavy. Як казав сам Маск, "потрібна була найбезглуздіша річ, яку тільки можна собі уявити". І він обрав свій власний автомобіль, у який посадив манекен на ім'я "Зоряна людина", одягнений у скафандр, повідомляє CNN.

За останніми даними NASA, зараз Tesla Ілона Маска знаходиться на відстані приблизно 376 млн км від Землі та 482 млн км від Марса. Автомобіль постійно наближається під час свого польоту до однієї, то до іншої планети.

"Швидше за все цей родстер цілий і неушкоджений, просто постраждав від ударів метеоритів", - каже Джонатан Макдауелл із Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики.

За даними NASA, за 4 роки космічної подорожі автомобіль подолав відстань у 3,2 млрд км, при цьому він зробив 2,6 обороту навколо Сонця. У 2020 році спорткар вперше наблизився до Марса на відстань у 8 млн км від планети, що приблизно в 20 разів перевищує відстань між Землею та Місяцем.

Максимально близько до Червоної планети родстер підлетить у 2035 році, а біля Землі він опиниться на відстані кілька мільйонів кілометрів у 2047 та 2050 роках. Вчені підрахували, що шанс впасти на Землю у автомобіля Маска протягом наступних 15 млн років становить 22%, а те, що він за цей період впаде на Венеру або Сонце, оцінюється в 12%.

"Точно вирахувати траєкторію майбутнього польоту автомобіля неможливо. Астрономи особливо за ним не стежать, адже це не цінний космічний об'єкт", - говорить Ханно Рейн з Університету Торонто.

Якщо ж Tesla Roadster і увійде в атмосферу Землі, то швидше за все, згорить там до того, як зможе завдати шкоди на поверхні планети. Вчені вважають, що автомобіль літатиме в космосі ще мільйони років і що з ним буде зрештою невідомо.

Сам Ілон Маск ще у 2018 році сказав, що сподівається на те, що в майбутньому люди вже створять колонії на інших планетах Сонячної системи. І його нащадки обов'язково зловлять автомобіль та поставлять у музей.