Установка відкатних воріт

Інструкція по установці відкатних або зсувних комірних конструкцій
Для початку необхідно перевірити, чи відповідає проріз основним вимогам по відношенню до монтажу. На малюнку знизу схематично показаний проріз і прилеглий до нього паркан.
Схема показує правобічний внутрішній варіант відкоту воріт.
Так як рух воріт направлено вздовж внутрішньої стіни паркани, то перед установкою необхідно подбати про те, щоб руху стулки нічого не заважало. Для цього слід звернути увагу на ухил забору, наявність дерев, які ростуть безпосередньо в робочій зоні полотна воріт, а також на лінійність паркану. Розмір робочої ділянки для відкатних воріт повинен бути більше ширини самого отвору. При цьому консольна частина зобов'язана бути в половину менше отвору. У випадку, якщо проріз відповідає вищевикладеним вимогам, ви можете сміливо оформляти замовлення на придбання і починати монтаж відкатних воріт.
При самостійній установці відкатних комірних конструкцій необхідно провести цілий ряд підготовчих робіт. Спочатку слід виготовити бетонну основу. Для цього виривається яма, вибирається грунт, встановлюється закладений елемент і все заливається бетоном. У тому випадку, якщо ворота будуть обладнані електроприводом, бажано організувати правильну розведення кабелів. Далі відбувається установка відповідного стовпа і самих воріт, після чого підключається привід. Далі розглянемо таку процедуру, як самостійна установка відкатних воріт, більш детально, поетапно.
Виготовлення бетонної основи під відкатні ворота.
Етап № 1: Розмітка ями.
Починаючи від краю боку відкоту воріт, вздовж паркану слід заміряти і відкласти відстань, що дорівнює половині ширини вашого проїзду. Потім відступите від забірної смуги на 0,4-0,5 м в глибину території. Це і буде периметр ями для організації бетонної основи.
У тому випадку, якщо стовпи вашого забору можна використовувати в якості основи для формування опори відкатних воріт, слід навпроти ями під бетонну основу підготувати яму під відповідний стовп.
Етап № 2. Глибина ями або вибірка грунту.
Вибір грунту здійснюється на глибину не менше 200мм, так як ця відстань перевищує середній показник глибини промерзання.
Етап № 3. Виготовлення і вибір матеріалів для закладного елемента.
Для формування закладного елемента потрібно: арматура діаметром 12мм, швелер 20 з довгою, яка дорівнює організованою ямі, і арматурна решітка. Спочатку до швелеру приварюються відрізки арматури, в довжину, приблизно по 1000мм. Далі приварюються поперечні зв'язки. Для цього використовується та ж арматура. На малюнку знизу креслення конструкції можна розглянути більш докладно.
Етап № 4. Монтаж закладного елемента в підготовлену яму.
Готова конструкція опускається арматурою вниз в яму, після чого фіксується таким чином, щоб бічна поверхня прилягала до стовпа забору практично впритул. При цьому тіло швелера направлено строго горизонтально, тобто паралельно лінії руху майбутніх відкатних воріт.
При монтажі слід бути максимально уважними до розташування верхньої площини закладного елемента. Іншими словами, зазор дорожнього полотна до нижньої крайки залежить від висоти встановленого закладного елемента.
Далі необхідно підготувати опорні стовпи. Їх може бути 2 або 1, залежно від ситуації, що склалася. Розмір кожного стовпа повинен перевищувати висоту підстави фундаменту як мінімум на 50мм. Уже готові стовпи монтуються в яму, після чого зв'язуються з заставними елементом (дивіться малюнок знизу).
Етап № 5: Заливка ями бетоном.
Рівень бетону в ямі зобов'язаний покривати поверхню підготовленого закладного елемента.
Етап № 6: Регулювання роликових опор.
Для цього кріплення роликових опор необхідно послабити. Далі, за рахунок відкату воріт в діапазоні, від крайнього відкритого, до крайнього закритого положення проводитися вирівнювання становища несучого профілю.
Етап № 7: Установка заглушки профілю та кінцевого ролика.
Кінцевий ролик вставляється безпосередньо всередину несучого профілю, після чого затягуються кріпильні болти. Точка зварювання при цьому ставитися між несучим профілем і кришкою кінцевого ролика. Далі з тильного боку воріт необхідно приварити кришку несучого профілю, щоб захистити конструкцію воріт від небажаних негативних впливів.
Етап № 8: Монтаж верхнього напрямного кронштейна.
Для проведення даної процедури необхідно послабити кріплення роликів кронштейна і встановити його над полотном воріт таким чином, щоб ролики могли охоплювати верхню крайку воротного полотна, а сторона самого направляючого кронштейна була спрямована в інший бік встановленого опорного стовпа. Далі визначається висота кріплення, і кронштейн притискається до стовпа.
Етап № 9: Монтаж відповідного стовпа.
Цей елемент встановлюється впритул до стовпа паркану, який знаходитися на протилежній стороні передбаченої проїжджої частини. В даному випадку ребра швелера прямують у бік полотна так, щоб охоплювати утворену передню кромку воріт, коли конструкція знаходиться в закритому положенні.
Етап № 10: Монтаж обшивки полотна відкатних воріт.
Стандартно монтаж обшивки починається з установки профлиста на раму. Цю процедуру слід починати від передньої кромки відкатних комірних конструкцій. Лист при цьому вкладається в раму і закріплюється саморізами або заклепками в ригелі обкладки. Після установки першого аркуша, проводитися монтаж другого і т.д.
Етап № 11: Установка уловлювачів.
Монтаж нижнього вловлювачі проводитися тільки за умови, що ворота були повністю огруженія. Для того, щоб визначити положення нижнього вловлювачі відкатні ворота необхідно закрити і підвести уловлювач кінцевий ролик до повного зіткнення, при цьому площина вловлювачі зобов'язана бути на рівні з кінцевим роликом. Верхній уловлювач у свою чергу встановлюється на рівні захисних куточків, які розташовані на передній кромці полотна.
Етап № 12: Установка автоматики.
Процес установки приводів і інших елементів автоматичних систем проводитися відповідно до інструкції, яка йде в комплекті з цими елементами.
Курс валют

на 02.12.12

НБУ
валютакупівляпродаж
USD7.9937.993
EUR10.379710.3797
RUB0.25940.2594